Достапни линкови

Русија: 57 загинати во експлозија на гас


Бројот на загинатите во експлозијата на гас во деветокатницата во Архангелс на северот на Русија се искачи на 57 лица. Спасувачките екипи под урнатините на зградата извлекоа 24 преживеани. Две лица се осомничени дека ја предизвикале експлозијата со тоа што ги отвориле металните капаци од гасоводините цевки.
XS
SM
MD
LG