Достапни линкови

Грција: Два земјотреси со интензитет 4,4 степени според Рихтер


Два земјотреса со интензитет од 4,4 степени ,според рихтеровата скала, беа регистрирани рано изутрината во северна Грција. Епицентарот на потресите бил северноп од Едеса, а засега нема информации за евентуални последици од земјотресите.
XS
SM
MD
LG