Достапни линкови

Вашингтон: Цената на нафтата на највисоко ниво во последните 13 години


Цените на нафтата во Соединетите Држави се искачија на 38,18 долари за барел - највисоко ниво за последниве 13 години. Таа цена беше постигната и за време на војната за ослободување на Кувајт од ирачките трупи.
XS
SM
MD
LG