Достапни линкови

Етиопија: Воспоставен Пан – Африканскиот парламент


Африканската Унија денеска го воспостави Пан – Африканскиот парламент во главниот град на Етиопија Адис Абеба. Парламентот ке се состанува два пати годишно, секоја земја ке има по 5 делегати а главни теми ке бидат човековите права и демократијата.
XS
SM
MD
LG