Достапни линкови

Исламабад: Посета на Колин Пауел


Американскиот државен секретар Колин Пауел во Исламабад изјави дека Соединетите Држави планираат официјално да го прогласат Пакистан за главен американски сојузник надвор од НАТО. Тоа е чекор што ке му овозможи на Пакистан да купи американска воена опрема. Во меѓувреме пакистанска армија започна офанзива против борците на Ал Каеда и талибанците на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG