Достапни линкови

Скопје: Средба Црвенковски – Шпидла


Чешкиот премиер Владимир Шпидла, кој од вчера е во посета на Македонија, денеска со македонскиот премиер Бранко Црвенковски ќе има обраќање на македонско – чешкиот економски форум во Скопје. На форумот учествуваат 75 претпријатија од Македонија и 40-тина од Чешка, а се очекува да биде потпишана спогодба за соработка меѓу Стопанската комора на Македонија и Конфедерацијата на чешката индустрија.
XS
SM
MD
LG