Достапни линкови

Мосул: Убиени тројца Американци


Тројца Американци-цивили се убиени, а двајца други се ранети во денешниот напад со автоматско оружје во центарот на Мосул, во северниот дел на Ирак, соопшти портпарол на коалициските сили во Багдад. Двајцата ранети Американци се хоспитализирани во локалната болница, од каде подоцна се префрлени на безбедно место.
XS
SM
MD
LG