Достапни линкови

Киркук: Убиен член на градскиот совет


Членот на градскиот Совет на Киркук во северен Ирак Агар ал Тавил изутрината е убиен заедно со неговиот бодигард. Полицијата во Киркук соопшти дека двајца напаѓачите отвориле оган вр автомобилот на советникот. Киркук е средиште на етничките тензии меѓу Курдите, Арапите и Туркмените.
XS
SM
MD
LG