Достапни линкови

Тирана: Продолжуваат преговорите за Спогодбата за стабилизација и асоијација на Албанија и ЕУ


Албанија и Европската Унија денеска во Тирана ќе ги продолжат преговорите за Спогодбата за стабилизација и асоцијација. Како што соопшти албанското министерството за евро – интеграции, приоритени теми се стопанството и трговијата, а ќе се разговара и за реформите во образованието, културата и администрацијата.
XS
SM
MD
LG