Достапни линкови

Атина: Откриена бомба пред филијалата на Сити Банк во метрото


Грчката полиција соопшти дека открила бомба пред филијала на Сити-Банк во атинското метро при што е извршена контролирана експлозија. Засега никој не ја презеде одговорноста за поставената бомба.
XS
SM
MD
LG