Достапни линкови

Техеран: Иран забрани враќање на инспекторите на меѓународната атомска агенција


Решението на Иран да забрани враќање на инспекторите на меѓународната атомска агенција е предизвикано со резолуцијата што агенцијата вчера ја усвои, изјави портпарол на иранското министерство за надворешни работи. Станува збор за резолуција во која се изразува незадоволство на оваа меѓународна институција заради сокривањето на податоците од страна на Иран за нуклеарната програма на таа земја.
XS
SM
MD
LG