Достапни линкови

Багдад: Четири американски војници загинаа во два одвоени бомбашки напади


Четири американски војници загинале во два одвоени бомбашки напада во Бгадад. Армиски извори соопштија дека тројца војници загинале синоќа во југозападниот дел на градот, а еден изутрината во експлозии на подметнати бомби.
XS
SM
MD
LG