Достапни линкови

Братунац: Полицијата на Република Српска започна потрага по Радован Караџиќ


Полицијата на Република Српска изутрината започнала потрага по Радован Караџиќ откако добила информации дека тој се наоѓа во реонот на Братунац и оти би можел да помине во Србија. Полицијата ги контролира сите возила во тој реон.
XS
SM
MD
LG