Достапни линкови

Хаити: Бившиот шеф на дипломатијата ја презеде премиерската функција


Бившиот шеф на дипломатијата на Хаити Жерар Латорти денеска ја превзеде премиерската функција, ветувајки дека ќе ја обедини земјата по неколку-месечните насилства кои доведоа до соборување на претседателот Жан Бертранд Аристид. Латорти изјави дека се залага за одржување парламентарни избори на Хаити за 6 до 8 месеци.
XS
SM
MD
LG