Достапни линкови

Авганистан: Операции на американските сили против Ал Каида


Американските сили започнале нова операција во делови на Авганистан за уништување на инфраструктурата на Ал Каида и на талибанците. Армискиот портпарол Брајан Хилферти соопшти дека во операцијата наречена Планинска бура учествуваат 13 илјади и 500 војници со подршка од воздух и оти треба да резултира со фаќање на лидерите на терористичката мрежа во таа земја.
XS
SM
MD
LG