Достапни линкови

Атина: Грција ќе побара помош од НАТО за обезбедување на ЛОИ


Грција ке побара од НАТО помош за обезбедување на Летните Олимписки Игри кои ке бидат одржани во август во Атина. Одлуката, како што пишуваат грчките весници, е донесена на итниот состанок на министерството за одбрана што се одржа по терористичките напади во Мадрид.
XS
SM
MD
LG