Достапни линкови

Вашингтон: Џон Кери блиску до добивање формална претседателска номинација од демократите


Со победата во Тексас, Мисисипуи, Флорида и Луизијана сенаторот Џон Кери е блиску до добивањето на формалната номинација за претседателски кандидат на Демократската Партија кој ке му се спротивстави наактуелниот претседател Џорџ Буш на ноемвриските избори. Партиската номинација на демократите ке биде одржана во јули во Бостон во државата Масачусетс од каде што Кери потекнува.
XS
SM
MD
LG