Достапни линкови

Вашингтон: САД бараат од Пакистан и земјите во регионот воздржување од нуклеарни тестови


Соединетите Држави побараа од Пакистан и другите земји во регионот да бидат воздржани во тестирањето на нуклеарното оружје и ракетните програми. Пораката од Стејт Депертментот доаѓа откако вчера Пакистан соопшти дека тестирал ракета со нуклеарна боева глава со среден дострел од 2 илјади километри со што може да погоди кој било град во нклеарниот ривал Индија.
XS
SM
MD
LG