Достапни линкови

Исламабад: Тест на нуклеарна ракета со дострел од над две илјади километри


Пакистан соопшти дека извршила тест на нуклеарна ракета со со дострел од 2 илјади километри. Тоа значи дека ракетата може да погоди кој било град во соседна Индија. Според Исламабад, станува збор за воена програма како одговор на регионалниот нуклеарен ривал Индија.
XS
SM
MD
LG