Достапни линкови

Тирана: Американско – албанска воена вежба


Војници на американската шеста флота ќе учествуваат во албанско американската воена вежба што почнува денеска во албанските територијални води. Албанија учествува во програмата Партнерство за мир, а заедно со Македонија и Хрватска е дел од Јадранската повелба, спонзорирана од Соедините Држави, за приближување на овие земји кон НАТО.
XS
SM
MD
LG