Достапни линкови

Софија: Три лица повредени во пожар во зградата на владата


Три лица се повредени во пожарот што избувна синоќа во згарадата на бугарската влада во центарот на Софија. Двајца од повредените се припадници на Нациуоналната служба за безбедност, а третиот е пожарникар што бил вклучен во гаснењето на пожарот. Според представник на бугарската влада пожарот што бил изгаснат за два часа е најверојатно предизвикан од краток спој во приземјето на зградата. Сепак, полицијата запшочна истрага за да се утврдат точните причини за инцидентот.
XS
SM
MD
LG