Достапни линкови

Вашингтон: Кери го обвини Буш дека не води сметка за безбедноста на војиците во Ирак


Кандидатот на демократската партија за претседателските избори во Соединетите Држави Џон Кери го обвини актуелниот претседател Џорџ Буш дека не води доволно сметка за безбедноста на американските војници во Ирак. Кери рече дека тој на местото на Буш би испратил во Ирак дополнителни 40 илјади војници за да ја зајакне безбедноста на американските сили во таа земја.
XS
SM
MD
LG