Достапни линкови

Газа: 14 Палестинци убиени, а 80 ранети во напад на израелската армија


14 Палестинци се убиени, а 80 се ранети во нападот на израелската армија на два бегалски кампови во областа Газа. Според израелската армија убиените биле вооружени активисти на вооруженото крило на исламистичкото движење Хамас. Палестински извори пак тврдат дека меѓу убиените има деца и цивили.
XS
SM
MD
LG