Достапни линкови

Блиски Исток: Убиени двајца Палестинци


Најмалку двајца палестинци биле убиени, а повеќемина други повредени на преминот Ерез меѓу појасот Газа и Израел. Палестинците за кои се претпоставува дека биле самоубијци биле убиени откако со џип се обиделе да влезат на израелска страна. Израелските војници пукале во нив по што се слушнала силна експлозија.
XS
SM
MD
LG