Достапни линкови

Москва: Подготовки за спасување на 12 научници во близина на Северниот пол


Руските власти ги започнаа подготовките за спасување на дванаесетемина научници во близина на Северниот пол чии животи се во опасност поради пукањето на мразот каде што е сместена нивната лабораторија. Операцијата за спасување, како што велат агенциите, ќе биде тешка, бидејќи тамошната температура изнесува околу триесет и пет Целзиусови степени под нулата.
XS
SM
MD
LG