Достапни линкови

НАСА: И вториот американски ровер открил вода на Марс


И вториот американски ровер кој се наоѓа на Марс открил знаци на вода. Научниците на НАСА соопштија дека откритието се случило во кратерот Гусев каде што во јануари годинава слета роверот наречен Спирит. Пред три дена роверот Опортунити откри геолошки докази за постоење на вода на Црвената планета.
XS
SM
MD
LG