Достапни линкови

Шпанија: Почина најстариот човек на светот


Најстариот човек на светот шпанецот Хоан Руидаветс Мил почина синоќа во сто и четиринаесетата година на Балеарите, соопшти неговото семејство. Најстариот човек според Гинисовата книга на рекорди, умрел од последици на кијавица. Тој целиот свој работен век беше чевлар.
XS
SM
MD
LG