Достапни линкови

Хаити: Протести за враќање на протераниот претседател


Во Порто пренс, главниот град на Хаити, неколку десетици илјади граѓани демонстрираа со барање во земјата да се врати протераниот претседател Жан Бертран Аристид. Демонстраните ги критикуваа Соединетите Држави поради нивната улога во кризата на Хаити.
XS
SM
MD
LG