Достапни линкови

Багдад: Ирачкиот владин совет ќе го потпише времениот Устав


Ирачкиот владин совет денеска треба да го потпише времениот Устав, со кој треба да се отвори патот за избор на демократска влада. Пред потпишувањето, во близина на аеродромот во Багдад одекнаа неколку експлозии, но нема повредени.
XS
SM
MD
LG