Достапни линкови

Приштина: Реакција на Реџепи по изјавата на Коштуница


Косовскиот премиер Бајрам Реџепи изјави дека изјавата на српскиот премиер Восилав Коштуница за поделба на Косово не е изненадување. Таквите планови можат да останат само желба на Коштуница и српските лидери, изјави Реџепи за подгоричкиот весник Дан, додавајќи дека нема да се дозволи Косово да биде поделено на кантони.
XS
SM
MD
LG