Достапни линкови

Варшава: Посета на генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер


Генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер утре ке ја посети Полска. Тој ке разговара со полските лидери, претседателот Александар Квашњевски, премиерот Лецек Милер и министрите за одбрана и надворешни работи.
XS
SM
MD
LG