Достапни линкови

Анкара: Турција има недостатоци во прогресот на реформите


Меѓународната организација за човекови права денеска предупреди дека Турција има недостаоци во прогресот на реформите на ова поле во време кога Анкара ја очекува клучниот извештај за членство во Европската Унија. Министрите за надворешни работи на Унијата идната недела ке се состанат во Анкара на разговори со турските лидери за реформите за полноправно членство.
XS
SM
MD
LG