Достапни линкови

Приштина: Посета на Фатос Нано


Албанскиот премиер Фатос Нано денеска ќе престојува во прва официјална посета на Косово. Пред доаѓањето во Приштина тој ја отвори новата зграда на граничниот премин Морина кај Кукс. До постетата на Нано, доаѓа само неколку дена откако во Тирана престојуваше шефот на УНМИК Хари Холкери.
XS
SM
MD
LG