Достапни линкови

Вашингтон: Американскиот претседател Буш одобри план за фаќање на Осама Бин Ладен


Американскиот председател Џорџ Буш одобри план за интензивирање на напорите за фаќање на Осама Бин Ладен. Информацијата ја објавува Њујорк Тајмс повикувајќи се на висок извор во американската администрација. Методологијата на истрагата ќе биде слична на онаа што доведе до успешно фаќање на поранечниот ирачки председател Садам Хусеин.
XS
SM
MD
LG