Достапни линкови

Њујорк: Експлодирал танкер што пренесувал 13 милиони литри етанол


Танкер што пренесувал повеќе од 13 милиони литри етанол експлодира во близина на источниот брег на Соединетите Држави. Првичниот биланс на несреќата се тројца загинати и 6-мина повредени членови на посадата. Причините за инцидентот не се соопштуваат.
XS
SM
MD
LG