Достапни линкови

Багдад: Загина припадник на коалиционите сили во Ирак


Еден припадник на коалиционите сили во Ирак загинал кога се обидел да отдстрани нагазна мина на патот во Багдад, соопштија воени извори. Тие не наведуваат која нациналност е загинатиот војник, додавајќи дека не е американски државјанин.
XS
SM
MD
LG