Достапни линкови

Вашингтон: Кривична постапка против Блер и Буш за убиство на 20 илјади Ирачани


Антивоени активисти на органзиацијата Стап д Вор најавија покренување на кривична постапка против британскиот премиер Тони Блер и американскиот председател Џорџ Буш за убиство на 20 илјади ирачани. Истовремено тие на годишнината од започнувањето на интервенцијата врз Ирак 20 март подготвуваат масовни протести во светот.
XS
SM
MD
LG