Достапни линкови

Софија: Бугарскиот министер за внатрешни работи потврди дека имало заговор за негова ликвидација


Бугарскиот министер за внатрешни работи Бојко Борисов денеска ги потврди инфромациите дека постоел заговор за негова физичка ликвидација. Бугарскиот неделник 168 часа вчера објави дека постои план за атентат врз Борисов и холандскиот јавен обвинител Кос Плој нарачани од српскиот државјанин Сретен Јосиќ што беше уапсен во Софија и ја одлежува затворската казан во Холандија.
XS
SM
MD
LG