Достапни линкови

Приштина: Посета на Фатос Нано во почетокот на идната недела


Албанскиот премиер Фатос Нано на почетокот на идната недела треба да допатува во дводенван официјална посета на Косово. Нано на својата прва посета на Косово треба да се состане со шефот на УНМИК Хари Холкери, со косовскиот председател Ибрахим Ругова, премиерот Бајрам реџепи и спикерот Неџат Даци.
XS
SM
MD
LG