Достапни линкови

Манила: Спасувачките екипи трагаат по преживеани


Спасувачките екипи на Филипини трагаат по евентуалните преживвеани патници на бродот што вчера се запалил во близина на Манила. Спасени се 766 лица но сеупште е неизвесна судбината на околу 110 патници. Причината за пожарот на луксузниот брод сеуште не е позната. Првичните информации ја отфрлаат можноста од терористички напад.
XS
SM
MD
LG