Достапни линкови

Пекинг: Утре треба да завшат разговорните за северно корејската нуклеарна криза


Шест партитните разговори за Северно корејската нуклеарна криза треба да завршат со церемонија утре, јавија агенциите од Пекинг. Северна Кореја најави дека ке се откаже од нуклеарната програма доколку Соединетите Држави ја напуштат, според Пјонгјанг, непријателската политика. Засега нема јавен коментар од Вашингтон. Првите два дена од преговорите државниот секретар Колин Пауел ги оцени за позитивни.
XS
SM
MD
LG