Достапни линкови

Лондон: Блер одби да потврди или демантира дека Британија го шпионирала Анан


Британскиот премиер Тони Блер одби да потврди или демантира дека Британија го шпионирала генералниот секретар на Обединетите Нации Кофи Анан. Блер од друга страна изјави дека обвинувањето на поранешниот британски секретар за развој Клер Шорт дека Анан бил шпиониран е длабоко неодговорно.
XS
SM
MD
LG