Достапни линкови

Хаити: Ситуацијата ескалира


По вестите дека бунтовничките сили се готови да го нападнат главниот град на Хаити, Порто о Пренс американскиот државен секретар Колин Пауел го повика претседателот Жан Бертранд Аристид да размисли дали може да продолжи да биде на функцијата. Лидерот на бунтовниците Гај Филип изјави дека доколку Аристид не поднесе оставка тие ке го нападнат градот. Претседателот од своја страна одби тоа да го стори.
XS
SM
MD
LG