Достапни линкови

Скопје: Изгласан предлогот за донесување Закон за град Скопје


Собранието на Македонија денеска го изгласа Предлогот за донесување Закон за град Скопје, според кој во главниот град треба да има 9 општини, а постои можноста и Арачиново да стане дел од Скопје. Сега Владата треба да го подготви конечниот предлог Закон, во кој треба да бидат внесени и забелешките од јавната дебата.
XS
SM
MD
LG