Достапни линкови

Мароко: Продолжува потрагата по преживеаните од земјотресот


Во Мароко продолжува потрагата по преживеаните од вчерашниот силен земјотрес во кој загинаа над 560 луѓе. Обединетите Нации, Црвениот Крст, Црвената полумесечина и повеќе држави понудија итна помош за настраданите.
XS
SM
MD
LG