Достапни линкови

САД: Победи на Џон Кери во Јута, Ајдахо и Хаваи


Американскиот сенатор Џон Кери победи и во државите Јута, Ајдахо и Хаваи во рамките на изборите на Демократската партија за сопствен претседателски кандидат кој ќе му се спротистави на Џорџ Буш во ноември. Кери досега победи во 18 од 20 американски држави каде што досега демократите гласаа за претседателски кандидат.
XS
SM
MD
LG