Достапни линкови

Мароко: Најмалку 20 загинати во земјотрес


Најмалку дваесет луѓе загинале, а четириесетина биле повредени во денешниот земјотрес што го погоди северниот дел на Мароко. Интензитетот на потресот, бил со сила од шест запирка три степени според Рихтеровата скала.
XS
SM
MD
LG