Достапни линкови

Приштина: Посета на Хавиер Солана


Високиот претставник на Европската Унија за надворешна политика и безбедност Хавиер Солана изјави дека неговата денешна посета на Косово е со цел да им стави до знаење на тамошните соговорници дека еден од најважните стандарди е безбедноста на сите жители во Покраината. Тој додаде дека со шефот на УНМИК Хари Холкери ќе разговара и за продолжување на дијалогот меѓу косовските албанци и идната српска влада.
XS
SM
MD
LG