Достапни линкови

Кина: 37 рудари во стапица по експлозија на гас


Околу 37 рудари се наоѓаат во стапица по експлозијата на гас во рудник во северна Кина, јави Хсинхуа. Спасувачката мисија е попречена поради ослободувањето на додатни количества гас, а причините за експлозијата не се истражуваат.
XS
SM
MD
LG