Достапни линкови

Хаити: Бунтовниците држат под контрола речиси половина од територијата


Бунтовниците на Фронтот за национален отпор држат под своја контрола речиси половината од територијаат на Хаити. Тие, како што јавија агенциите, вчера накратко под своја контрола го ставиле и вториот по големина град Кап Хаитиен. Претсеадтелот Жан Бертранд Аристид чија оставка бараат, најави засилување во овој милионски град, меѓутоа засега нема детали за тамошната ситуација.
XS
SM
MD
LG